Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu

İstanbul Kitapçısı

İstanbul Kitapçısı, birbirinden kıymetli Turing Yayınlarının tanıtılıp satıldığı İstanbul Sanatları Çarşısında yer alan bir dükkandır.

Kültür sanat çalışmalarının mihenk taşı olan Turing sadece kültür varlıklarının korunmasına değil, aynı zamanda basın yayın faaliyetlerine de önem veren bir kurumdur. Var olduğu günden bu yana önemsediği ve gerçekleştirdiği basın yayın çalışmalarıyla önemli bir boşluğu doldurmuştur. Bu minvalde yine Turing’e ait olan İstanbul Kitapçısı da Turing Yayınlarına ait pek çok kıymetli esere ev sahipliği yapmaktadır.

Turing Yayınları adıyla yayınlanan bu eserler; İstanbul Sanatları Çarşısının Kabasakal Caddesi üzerindeki sıralanmış dükkânları arasında bulunan İstanbul Kitapçısında sergilenmekte ve satışa sunulmaktadır.

Zengin ve bilgilendirici içerikleriyle kitap severler için hazine niteliği taşıyan Turing Yayınları arasında, tarih, mimari, edebiyat, yol emniyeti, otomobil, güzel sanatlar ve turizm gibi çeşitli konuların ele alındığı çok sayıda kitap yer almaktadır. Özellikle Turing’in yurdumuzun ve İstanbul’umuzun tanınmasına yardımcı olacak telif eserleri mevcuttur. Turing yayınlamış olduğu kitapları İstanbul Kitapçısında satışa sunmakla birlikte; değerli üyelerine, ülkemizin tüm kütüphane, üniversite, kamu kurum ve kuruluşlarına ücretsiz olarak ulaştırmayı kendisine görev edinmiştir. Satın almak için tıklayınız.

Bugün de hala yeni yayınlarıyla kültür ve sanat hayatını zenginleştirmeye devam eden Turing, işletmesi kendisine ait olan İstanbul Sanatları Çarşısının tarihi dokusu eşliğinde konuklarına eşsiz bir kitap okuma deneyimi sunmaktadır. Sadece satın almak için uğranan bir yer olmanın uzağında olan İstanbul Kitapçısı, adeta geçmiş ile bugünün buluştuğu bir yer niteliği taşımaktadır. Aynı zamanda bünyesinde yer aldığı çarşının avlusunda, kahve eşliğinde kitaplarla hemhal olmanın mümkün olduğu nadir yerlerden biridir. Tüm bunlara ek olarak insana zamanda yolculuk yaptığı hissini veren konumuyla İstanbul Kitapçısı, eşsiz güzellikteki mimari ve tarihi yapıları da görme fırsatı sunmaktadır.

Yayın hayatına 1930 yılında başlayan Türkiye’nin en uzun soluklu dergilerinden “Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu Belleteni” de İstanbul Kitapçısında okurların beğenisine sunulmaktadır. Türkiye ve dünyadan farklı gezi yazıları, mimari, nostalji otomobil serileri, otomobil tanıtım yazıları, kurum üyeleri ile yapılan sohbetleri, Turing hizmetlerini içeren haberleri, kültür-sanat başlıklı konuları ve İngilizce özet içeren sayfaları ile üç ayda bir Türkçe olarak neşredilen Turing Dergisi, İstanbul Kitapçısına gelen tüm misafirlere ücretsiz bir şekilde takdim edilmektedir.

Turing Yayınları'nı incelemek için tıklayınız
İstanbul Kitapçısı

Turing Yayınları'ndan çıkan birbirinden kıymetli kitapları Sultanahmet’e gelerek İstanbul Kitapçısı'ndan doğrudan satın alabilir, dilerseniz de anlaşmalı olduğumuz e-ticaret siteleri üzerinden online sipariş verebilirsiniz.

Satın almak için tıklayınız
©2022 - İstanbul Sanatları Çarşısı - Tüm hakları saklıdır.
</code&design> Tukan Ajans
usergift